Zbulohet shifra, ja sa gola kanë shënuar Ronaldo dhe Messi nga penalltia

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi padyshim janë lojtarët më të mirë të botës në dekadën e fundit.

Ronaldo sot arriti 800 gola në karrierë, shifër kjo e jashtëzakonshme dhe e frikshme, ndërsa Messi ka realizuar 756 gola, raporton albeu.

Po sa kanë shënuar Ronaldo dhe Messi me penallti?

Ronaldo në 169 penallti, ka dërgua topin në rrjetë plot 141 herë. Sa i përket Messit, argjentinasi në 130 penallti të fituara është treguar i saktë 101 herë.