Tottenham arrin fitore të zorshme te Newcastle

Tottenham Hotspur ka fituar si mysafir i Newcastle United në kuadër të xhiros së tetë të Premier Ligës.

Me këtë fitore Spurs ndodhe në pozitën e pestë me 15 pikë, ndërkaq Neëcastle gjendet në pozitën e parafundit me vetëm tri pikë.

Për mysafirët golat i realizuan Tanguy Ndombele (17’), Harry Kane (22’) dhe Seun-Heung në minutën e katërt të lojës shtesë në pjesën e parë, transmeton , transmeton zëri.

Në anën tjetër, Callum Wilson në minutën e dytë dhe Eric Dier në të 89-tën me autogol e çuan në dy kuotën e golave te vendësit.