Laporta: Jam i bindur se do triumfojmë ndaj Bayern Munichut

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta është optimist për ndeshjen vendimtare në kuadër të xhiros së gjashtë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve.

Katalunasit e kanë të rrezikuar kualifikimin në fazën tjetër, pasi që barazuan me Benfican dhe në mënyrë që të sigurojnë fazën tjetër duhet të mposhtin Bayern Munichun, ose të shpresojnë që Dynamo Kiev e ndal klubin portugez.

Por, Laporta nuk e cilëson si mrekulli një fitore të mundshme ndaj Bayernit, ngase beson që mund të arrihet.

“Jam i bindur se do fitojnë ndaj Bayern Munich. Nuk është mrekulli, mund të arrihet”, tha shkurtimisht ai, transmeton lajmi.

Ndërkohë, sfida mes Bayernit dhe Barcelonës që zhvillohet në “Allianz Arena” luhet me 8 dhjetor me fillim nga ora 21:00.