Granit Xhaka starton në ndeshjen e 200-të për Arsenalin, ja çfarë thotë ylli kosovar

Arsenali luan sonte si mysafirë i Wolverhamptonit derisa Granit Xhaka sonte ka një paraqitje jubilare.

Ai do të luan ndeshjen e tij të 200-të në fanellën e topxhinjëveGranit Xhaka do të luanë sonte ndeshjen e 200 në fanellën e Arsenalit derisa skuadra londineze do të luajë ndeshjen e radhës në Premier Ligë, kundër skuadrës së papërshtatshme, Wolverhampton.

Kosovari është njëri prej lojtarëve krucial të Artetas derisa ishte motor në mesfushën e Arsenalit që prej vitit 2016 kur u transferua të skuadra londineze.Bashkë me Granitin sonte në mesfushë do të jetë ganezi Thomas Partey.

“Jam shumë i lumtur dhe shumë krenar që do të bëjë 200 paraqitje për skuadrën. Kjo gjë më bën shumë krenar”.

Për Arsenalin sot në sulm ka startuar edhe Pepe, Saka, Lacazette dhe i riu Smith-Rowe.