Formacionet zyrtare: Barca luan përballë Valencias

Barcelona është nikoqire e Valencias në sfidën e javës së nëntë në La Liga.

Blaugranët i kanë zhvilluar vetëm shtatë ndeshje deri më tani duke regjistruar tri fitore, tri barazime dhe një humbje.

Pikë të barabarta kanë edhe Los Che, por i kanë zhvilluar tetë ndeshje dhe kanë arritur tri fitore, tri barazime dhe dy humbje.

Trajnerët Ronald Koeman dhe Pepe Bordalas i kanë përgatitur skuadrat që do të zbresin në fushë nga minuta e pare, transmeton telegrafi.

Formacioni startues i Barcelonës:

Formacioni startues i Valencias:…