Europa League rikthehet sot me çerekfinalet e zjarrta

Gjatës ditës së sotme (e enjte), do të shohim sfida interesante në mbrëmjë, pasi do të luhen çerekfinalet e Ligës së Evropës.

Ndeshja kryesore pritet të jetë ajo mes Ajaxit dhe Romës, ndërsa sfidë tjeter interesante është edhe ajo mes Granada dhe Manchester United.

Arsenali në anën tjetër, do të nikoqir i Slavia Prague në stadiumin “Emirates”, ku edhe është favorit për të kaluar tutje.

I vetmi ekip spanjoll i kualifikuar në çerekfinale të Ligës së Evropës, Villarreal, do të udhëtojë për në Kroaci që të përballet me Dinamo Zagreb.

Të gjitha ndeshjet luhen në të njëjtin orar, pra, nga ora 21:00.