EURO 2020/ Tifozet seksi në garë me njëra-tjetrën, shikoni kush kryeson…

“Euro 2020” ka hyrë në fazën e saj më të nxehtë.  Tanimë ndodhemi në gjysmëfinalet e këtij kompeticioni, ku Italia do të përballet me Spanjën dhe Anglia me Danimarkën.

Jo vetëm lojtarët kanë tërhequr vëmendjen me lojën dhe rezultatin që ka prodhuar loja, por edhe tifozet seksi. Mediat e huaja kanë publikuar disa prej tifozëve të pakta që janë gjendur në stadium këtë periudhë pandemie.

Kjo për vetë faktin se kemi parë tifoze tejet të bukura, me këto të fundit që i kanë shtuar hijeshinë kompeticionit të Kombëtareve.

Seksi, elegante, apo edhe të veshura thjeshtë, ato kanë mundur të “vjedhin” disa sekonda nga kamerat, në takime të ndryshme. Si tifozja më seksi në këtë kompeticion, është zgjedhur rusja Vanessa Mariposa. Ajo ishte në tribunën e “Krestovsky Stadium” në Shën Petërsburg, ku ndoqi ekipin e saj kombëtar duke mposhtur Finlandë.

E bukuria e saj, nuk kaloi pa u vënë re nga regjia e stadiumit, që e nxori portretin e modeles në plan të parë në ledin e madh.

Nga ajo ditë, Vanesa ka marrë një famë të madhe në rrjete sociale, ku numëron mijëra ndjekës. Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.