Saturday, November 27, 2021
Home Opinione

Opinione

Berisha u tregua lider, kemi një problem me Hysajn dhe Baren

Nga Neptun BAJKO Shqipëria zhvilloi një ndeshje të mirë. Natyrisht, po luanim me një kundërshtar të fortë si Polonia, që ka jo vetëm cilësi teknike, por shquhet edhe për rezistencë fizike.

Legjenda e harruar

Shkruan: Musli KRASNIQI Pas çdo kampionati të futbollit, janë gazetarët, kronistët e institucionet sportive ato që përzgjedhin e shpallin futbollistët më të mirë, të cilët lënë gjurmë në kompeticione. Dhe historia...

Revolucion përnime në futboll

Shkruan: Andin LOKAJ Gjithçka po fillon të ndryshojë në Botë. Së shpejti edhe futbolli me ndryshime drastike. REVOLUCION përnime. Së shpejti, SUPERLIGA evropiane e futbollit. Që do të thotë se tash...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim KAJTAZI Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e vitit 1946, kur edhe u themelua Partizani, pas përfundimit...

Spanjollët tash na njohin!

Nga Bujar ABDULLAU, trajner i licencuar nga UEFA Me një shok vëmë bast, sipas tij, Kosova do të humb me mbi katër gola, ndërsa unë thash se nuk do të humbim me diferencë aq...

A do të jetë Arsene Wenger përzgjedhës i Kosovës?

Shkruan: Andin LOKAJ Takimi i kryetarit të FFK-së Agim Ademit me ikonën botërore të futbollit në Katar gjatë Botërorit të klubeve lë të kuptojë se diçka serioze për futbollin tonë mund të ndodh në...

Gallatasaray,  kjo skuadër e madhe botërore turko-shqiptare!

Shkruan: Anisa BAHITI Në  historinë  e futbollit të kombit tonë asnjë skuadër nuk ja ka ngritur emrin shqiptarëve sa Gallatasaray, klub i futbollit të  shqiptarëve të Stambollit. I themeluar nga Ali Sami Yeni,  djali i të madhit Sami Frashëri, apo...

Në vend të përkujtimit

Lamtumirë miku im! Mëngjesi i të premtes, më solli jo vetëm mua, por mbarë komunitetin sportivë e veçmas atij të futbollit, lajmin tronditës për ikjen tënde në përjetësi, miku im Shefqet Sinani. Ndjehem thellësisht i trishtuar sidomos nga fakti se ngadalë...

Të jesh Diego Armando Maradona!

Jeton STAMOLLA Është ringjallur shumë herë prej një jete të jetuar me tehun nën dhëmbë, në fije të perit dhe nuk po flasim për atë çfarë ofroi brenda fushës së lojës. Por këtë herë nuk ia doli! Dhe e gjithë...