Tuesday, September 21, 2021

Sport Vendor

Qeqa Krelani uron Llapin për triumfin në Kupën e Kosovës, por thumbon keq trajnerin...

Llapi të mërkurën fitoi në finale të Kupës së Kosovës, duke u stolisur me këtë trofe për herë të parë në historinë 89-vjeçare të saj. Llapjanët në finale mposhtën Dukagjinin pas një drame e...

“Lojtarët e Prishtinës nuk e dinë çka është ta marrin rrogën me datën 1”...

Prishtina ka triumfuar pas tetë vjetësh në Superligën e Kosovës në futboll. Kryeqytetasit u shpallën kampion pas fitores 1-2 në udhëtim te Gjilani me ç’rast siguaruan pozitën e parë në tabelë një xhiro para...

ZYRTARE: Drilon Fazliu transferohet tek KF Llapi

Ish-kapiteni i Vushtrrisë, Drilon Fazliu është bashkuar me Llapin. Sulmuesi 20 vjeçar nënshkroi kontratë 3 vjeçare me Llapin dhe përforcon radhët e skuadrës në prag të ndeshjeve ndërkombëtare të cilat skuadra llapjane do ti...

ZYRTARE: Anel Rashkaj i thotë lamtumirë Kombëtares

Ish kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Anel Rashkaj ka konfirmuar se nuk do jetë më pjesë e Kombëtares. Rashkaj përmes një video në rrjetin social ‘Facebook’, bëri të ditur se ka vendosur t’i jap...

Challandes komenton vendimin e Andi Zeqirit

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes, është pyetur edhe mbi vendimin e Andi Zeqiri për të luajtur me Zvicrën. “Andi Zeqiri? Për mua, është e qartë. Kemi biseduar shumë me Andin dhe familjen e tij...

Challandes publikon listën e futbollistëve për dy miqësoret në Antali

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, e ka bërë publike listën e futbollistëve për dy miqësoret e tjera të muajit qershor kundër dy kombëtareve afrikane, Guinesë dhe Gambisë, njofton FFK, transmeton GazetaGoli.com. Për...

Sot miqësorja Kosova U21 – Gjilani

Kanë mbetur vetëm edhe pak ditë para se të nisin kualifikueset për Kampionatin Evropian 2020 për Kombëtaren e Kosovës U21. “Dardanët” e rinj do zhvillojnë një miqësore para ndeshjes së parë në kualifikuese.

Kombëtarja e Kosovës niset për Turqi

Kombëtarja e Kosovës është nisur për Turqi, aty ku do zhvillojë dy miqësoret e mbetura. “Dardanët” pas dy fitoreve ndaj San Marinos, respektivisht Maltës, do përballen me dy skuadra tjera, Gueninë dhe Gambinë, shkruan...

Kosova U21 e zbehtë ndaj Andorës në pjesën e parë

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen në mes Kosovës U21 dhe Andorës U21. Rezultati pas 45′ minutave të parë është 0 me 0. Ishte një dominim i djelmoshave kosovarë, por...

Challandes: Paraqitje e mirë e lojtarëve tanë, jam i lumtur për mentalitetin e tyre

Përzgjedhësi Bernard Challandes, ka folur pas ndeshjes me Gambinë, ku Kosova shënoi fitore me rezultat 1-0. Zvicerani është ndarë shumë i kënaqur me paraqitjen e lojtarëve në këto dy ndeshje në Antalia të Turqisë.