Tuesday, August 3, 2021

Sport Vendor

Duka në Kuvendin e Punës së FFK-së: Kupa Nëna Terezë do të zhvillohet posa...

Federata e Futbollit e Kosovës e ka mbajtur Kuvendin e Rregullt të Punës për vitin 2020. Pjesëmarrës në Kuvendin që u mbajt  oniline ishin 55 delegatë, ndërsa të pranishmit me një fjalë rasti i...

Munishi zbulon planet e Gjilanit për ta prekur titullin

Trajneri i Gjilanit, Ismet Munishi ka folur për planet që ka me skuadrën “kuqebardh” për edicionin e ardhshëm. Munishi në emisionin “Ekipi A” në ATV ka deklaruar se ata tani janë duke bërë planet...

Leon Dajaku përgënjeshtron zërat se ka refuzuar Kosovën

Leon Dajaku ka reaguar ndaj zërave që ai ka refuzuar Kombëtaren e Kosovës për tu paraqitur me Kombëtaren gjermane. Sulmuesi i Bayern Munchen, Leon Dajaku ka reaguar ndaj zërave se ai ka zgjedhur për...

Sot zhvillohen çerekfinalja e dytë, Peja dhe Bashkimi në epërsi

Sot (e martë) do të zhvillohen ndeshjet e dyta çerekfinale të “play-off”-it në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll. Sigal Prishtina dhe Peja do të përballen sërish. Pejanët e fituan bindshëm takimin e...

Sermaxhaj pas barazimit me Feronikelin: Të gjithë jemi duke punuar për të qëndruar në...

Trajneri i Drenicës, Sami Sermaxhaj është shprehur optimist për qëndrimin e skuadrës së tij në elitën e futbollit kosovar. Drenica arriti ta ndalë Feronikelin në një duel elektrifikues ku epilogu i takimit u mësua...

FFK themelon Task Forcë për parandalimin e dukurive negative

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së në mbledhjen e mbajtur sot ka diskutuar për situatën aktuale të futbollit kosovar, veçmas pas deklaratave dhe opinioneve të individëve dhe qarqeve të ndryshme rreth kurdisjeve të mundshme të ndeshjeve.

Mundësi e artë për yjet e Superligës, publikohen datat e miqësoreve te Kosovës

Nga FFK-ja pak ditë me parë janë konfirmuar edhe dy miqësore, por që kryesisht do të luajnë me futbollista të Superligës. Dardanët do të përballen me Komorosin dhe Gambinë, udhëtimi i lojtarëve do të...

Ismet Munishi: Ju garantoj që kundër Dritës luajmë futboll, do të japim 200%

Gjilani sot kreu stërvitjen e fundit para ballafaqimit me rivalin më të madh, Dritën. Ismet Munishi, për herë të parë do t’i shijojë emocionet e derbit të Anamoravës si trajner i Gjilanit.

Besa Famgas bën hapin e parë drejt titullit, mund Prishtinën

Besa Famgas e Prishtina kanë zhvilluar një ndeshje shumë të fortë të shtunën pasdite në palestrën “Karagaçi” në Pejë, njofton FHK, transmeton GazetaGoli.com. Ishte ndeshja e parë e finales së plejofit në Superligën e...

Ja kush e ndan drejtësinë në finalen Dukagjini-Llapi

Sonte në orën 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në kryeqytet do të zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Kosovës, ndërmjet Dukagjinit dhe Llapit.  Këtë takim do ta drejtojë gjyqtari Genc Nuza, me asistentët Fatlum...