Saturday, June 19, 2021

Sport Vendor

Prishtina sfidon Shkëndijën e Tetovës para ndeshjeve të Championsit

Kampioni i Kosovës në futboll, Prishtina sot do ta zhvillojë një miqësore shumë interesante ku do të ndeshet me kampionin e Maqedonisë së Veriut, Shkëndijën e Tetovës. Ky është testi i fundit i bardhekaltërve para udhëtimit në Elbasan ku në...

ZYRTARE: Ballkani prezanton trajnerin e ri për sezonin 2021/22

Klubi i futbollit nga Suhareka KF Ballkani e ka emëruar trajnerin e ri për edicionin garues 2021-2022. Bekim Isufi do të jetë ai që do ta drejtojë Ballkanin në sezonin e ardhshëm dhe njoftimi zyrtar tashmë ka ardhur nga ky...

Komiteti Ekzekutiv i FFK-së mbajti mbledhjen e radhës, këto janë vendimet

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës ka marrë disa vendime në kuadër të mbledhjes së sotme. KE i FFK-së mbajti sot mbledhjen e vet të radhës, nën drejtimin e presidentit Agim Ademi, e ku diskutoi për shumë çështje...

Llapi rinovon me shtatë yjet e skuadrës

Llapi ka rinovuar kontratën e shtatë yjeve të skuadrës. Skuadra nga Podujeva për herë të parë do merr pjesë në garat evropiane, andaj edhe ka ‘blinduar’ yjet kryesorë që i ndihmuan për këtë arritje. Komunikata e plotë e Llapit pa ndërhyrje: “Kapiteni...

Drita dhe Llapi mësojnë kundërshtarët në Conference League

Drita dhe Llapi kanë mësuar kundërshtarët për raundin e parë kualifikues në formatin e ri Conference League. Të dy skuadrat përball do kenë ekipe shqiptare. Llapi do përballet me nënkampionin e Maqedonisë së Veriut, Shkupin, aty ku do jenë mysafirë, shkruan...

Short i pafat për Prishtinën, ja kundërshtari i parë në kualifikimet për LK

Është hedhur shorti për raundin e parë kualifikues të Ligës së Kampionëve. Kampioni i Kosovës, FC Prishtina nuk ka pasur shumë fat në short, ngase do përballet me klubin Ferencvarosi. Në rast që Prishtina kalon parakualifikimet e LK, atëherë kundërshtari i...

FC Prishtina me drejtor të ri, paralajmërohen ndryshime te skuadra kampione

Artan Osmani është drejtori i ri gjeneral i klubit FC Prishtina, që ka nënshkruar kontratën me 1 qershor 2021. FC Prishtina pritet të këtë ndryshime të mëdha gjatë viteve të ardhshme, ku objektivi kryesor do jetë krijimi i akademisë në...

Real Madridi vjen me Kamp Stërvitor në Kosovë

Njëri ndër klubet më të mëdha në botë Real Madridi do të mbaj një kamp stërvitor prej pesë ditësh dhe do të ketë për qëllim zbulimin dhe avancimin e talentëve të futbollit në vendin tonë. Robin Krasniqi, përfaqësues zyrtar i...

Dion Ajvazi i thotë “PO” Kosovës

Një tjetër talent që luan jashtë ka vendosur ta përfaqësojë Kosovën. Në fakt, presidenti i FFK-së, Agim Ademi bashkë me nënkryetarin e parë Agim Dibranin, sot pritën në takim Dion Ajvazin, futbollistin me prejardhje nga Kosova i cili karrierën e...

Ademi: Ma mirë së në vendin tënd nuk mund të jesh askund

Kreu i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi në TV7, ka folur edhe për futbollistët shqiptare që janë pjesë e Evropianit 2020, tek Zvicra dhe Maqedonia e Veriut. Numri një i futbollit...