Tuesday, August 3, 2021

Sport Vendor

Ademi: Kosova njihet nga shtetet me të dekoruara, nuk e lejojë askënd të na...

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi është deklaruar së fundmi për një gazetë italiane lidhur me problemet e fundit që ka pasur Spanja me Kosovën, raporton GazetaGoli.com. Duke marrë parasysh që Spanja nuk e njeh...

Morina i shqetësuar – Arbëria me shumë lëndime përballë Dritës

Të shtunën me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Arbërisë dhe Dritës, duel ky në kuadër të xhiros së 27-të në Superligën e Kosovë në futboll. Kjo ndeshje do të jetë...

Presidentja Vjosa Osmani takohet me ekipin e xhudos: Lartësuat flamurin e Kosovës nëpër botë

Presidentja e sapozgjedhur e Kosovës, Vjosa Osmani-Sadriu ka pritur në zyrën e saj ekipin e xhudos. Derisa sot (e marte) pranoi zyrtarisht detyrën nga Glauk Konjufca, që ishte ushtrues detyre i presidentit, në vazhdë...

Gjilani – Feronikeli, kështu e nisin ndeshjen Munishi e Duro

Kampionati elitar në futbollin kosovar ka në program ty ndeshje për këtë të shtunë në kuadër të xhiros së 28-të. Gjilani takohet me Feronikelin në një sfidë pa shumë objektiva, ndërkohë Ballkani e pret...

Challandes: Nuk e pres asnjëherë që të fitojmë ndaj Spanjës

 Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bernard Challandes, në emisionin “Rubikon me Adriatik Kelmendin”, ka biseduar rreth Kosovës dhe të ardhmes së tij. Challandes u pyet se çfarë ka ndodhur me Kosovën në ndeshjet e...

Çerekfinalet e play-off-it në basketboll nisin me përballje të ‘nxehta’

Sot do të zhvillohen ndeshjet e para çerekfinale të “play-off”-it në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll. Sfida e parë do të jetë ndërmjet Pejës dhe Sigal Prishtinës. Peja u rendit në vendin...

Pas spekulimeve për largimin e Mirlind Dakut, flet trajneri i Ballkanit

Gjatë ditës së sotme, nëpër media ka qarkulluar lajmi se sulmuesi i Ballkanit, Mirlind Daku, do të largohet në drejtim të Austrisë. Lajmi.net ka kontaktuar trajneri e Ballkanit, Bledi Shkëmbi, mbi këto thashetheme.

Batatina mesazh tifozit për Qeqa Krelanin: Tregoja rezultatin edhe ta bën një masazhë

Skuadra e Tahir Batatinës mori 3 pikë për të vazhduar kampionatin më të qetë në luftën për ekzistencë. Pas ndeshjes, nënkryetari i Llapit, Amrush Batatina ka replikuar në Facebook me një tifoz duke thumbuar...

Ballkani mposht Llapin në një sfidë të ‘nxehtë’, S’gabon Prishtina, Besa ndal Dritën

Janë mbyllur katër ndeshjet e javës së 31-të në Superligën e Kosovës në futboll. Ballkani e ka mposhtur Llapin, me rezultat 1-0, në një sfidë të herë herë e ‘nxehtë’ dhe e ashpër.

Superliga vjen sot me dy ndeshje interesante

Java e 32-të e Superligës startoi dje me tri ndeshje që sollën plot 13 gola. Sot zhvillohen edhe dy ndeshjet e fundit të cilat janë të rëndësisë së madhe. Në stadiumin...