Saturday, June 19, 2021

Sport Vendor

Ky është parashikimi i Arbnor Morinës për ndeshjen Holandë-Austri

Holandë-Austri, është dueli kryesor i ditës së sotme në Evropianin 2020. “Tulipanët” dhe austriakët do përballen në kuadër të rrethit të dytë të Grupit C. Të dy skuadrat këtë Evropian e kanë nisur me fitore, andaj ky duel pritet të...

Prekazi bëhet drejtor sportiv te Gjilani

Rafet Prekazi do të jetë drejtor i ri sportiv i skuadrës së Gjilanit. Ish-trajneri i Kosovës U21 do të drejtoj aspektin sportiv të klubit, ku më parë ishte Sallah Sherifi. Sherifi do të zhvendoset në pozicionin e drejtorit teknik te “kuqebardhët”. Lajmin...

Festim Alidema konfirmon ‘divorcin’ me Dritën

Festim Alidema nuk do të jetë më pjesë e Dritës. Sulmuesi i talentuar kosovar ka konfirmuar ndarjen nga skuadra gjilanase nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook. Anësori ka shkruar se kontrata e huazimit të tij te Drita ka përfunduar dhe...

FC Shkupi arrin marrëveshje me Shabanin

FC Shkupi vazhdon për tu përgatitur për ndeshjet e Kupave të Evropës, ndërsa drejtuesit po punojnë për të sjell edhe përforcime të reja para aventurës së katërt me radhë europiane. Edhe pse ende nuk është bërë zyrtare, burimet e televizionit...

S’ndalet Drita, transferon edhe një super-lojtar

Drita ka bërë goditjen më të madhe gjatë këtij afati kalimtar veror në futbollin kosovar. Gjiganti kosovar ka arritur ta transferojë super mesfushorin e talentuar Muharrem Jashari nga Trepça ’89. Drita fitoi garën me rivalin lokal SC Gjilanin për futbollistin fantastik,...

Kosova U19-Shqipëria U19, ky është rezultati përfundimtar

Kombëtarja e Kosovës U19 ka shënuar fitore në miqësoren e parë kundër Kombëtares së Shqipërisë U19. Ndeshja e zhvilluar në “Elbasan Arena” pasditen e sotme u mbyll me rezultat 1:0, në të mirë të Dardanëve të drejtuar nga Ramiz Krasniqi. Golin...

Itali-Zvicër, ky është parashikimi i Rafet Prekazit

Sfida mes Italisë dhe Zvicrës, takim ky që nis pas pak minutash, është kryendeshja e ditës së sotme në Evropianin 2020. Kjo përballje që luhet në kuadër të rrethit të dytë në Grupin A, është tejet e rëndësishme për të...

Godet Drita, blen super-lojtarin kosovar

Arbnor Muja është futbollisti i ri i Dritës. Sot në ambientet e klubit është zyrtarizuar marrëveshja me lojtarin më të ri Arbnor Muja. Muja ka nënshkruar kontratë tre vjeçare me ekipin dhe do t’i bartë ngjyrat bardhekaltër deri në qershor të...

Bernard Berisha pranon çmimin “NDERI I QYTETIT” në Pejë

Mesfushori i Kosovës Bernard Berisha ka pranuar sot një çmim special nga Komuna e Pejës. Ai është nderuar me çmimin “NDERI I QYTETIT” nga kryetri i kësaj komune Gazmend Muhaxheri. “Jam tepër i nderuar që sot për nderë të 22 vjetorit...

Teuta “rrezikon” Prishtinën, Baseli pret Partizanin!

Partizani, Vllaznia dhe Laçi janë tre ekipet e Superiores që luajnë në turin e parë të Conferencë League. Të tria ekipet kanë mundësinë të kalojnë në turin e dytë të këtij kompeticioni. Edhe Teuta mund të kalojë në këtë tur, në...