Tuesday, September 21, 2021

Sport Vendor

Ademi uron Dritën për suksesin në Conference League: Paraqitja e juaj ishte mbresëlënëse

Drita sot ka pasur një paraqitje të shkëlqyeshme në Confernece League pasi e eliminoi skuadrën shqiptare nga Tuzi, Deçiq. Drita as dy fitoreve në dy ndeshje ndaj Deçiqit, e ka siguruar rrethin e dytë...

Prishtina mëson kundërshtarin e raundit tjetër në Ligën e Konferencave

Nëser skuadra e Prishtinës ia del që ta eliminojë skuadra e Connahs nga Uellsi, atëherë do të ballafaqohet me fituesin e takimit Valur - Bodo/Glimt. UEFA në shortin e sotëm nuk i ndau skuadrat...

Në Kosovë futbollistit i rrezikohet jeta si Eriksenit, gjyqtari është heroi

Gjyqtari Alban Zejnullahu, si Simon Kjaer, ka shpëtuar jetën e një futbollisti. Një rast i ngjashëm me atë të futbollistit danez, Christian Erikssen, ndodhi këtë javë në Liga Total. Fal intervenimit...

Presidenti Ademi: Kosova vend i vogël, por me kampion të mëdhenj

Sot, Distria Krasniqi arriti të fitonte medaljen e artë në Lojërat Olimpike Tokyo 2020. Nga urimet e shumta, Krasniqi ka pasur lëvdata edhe nga presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, shkruan...

Një karrierë si e Majlindës

Sportistja më e madhe kosovare, ajo që hapi dyert e suksesit të xhudos kosovare në botë, Majlinda Kelmendi i dha fund karrierës sot, ndonëse jo si fituese, ashtu siç ishim mësuar ta shohim çdoherë.

ZYRTARE: Brandon Randolph transferohet tek Golden Eagle Ylli

KB Ylli ka zyrtarizuar përforcimin më të ri. Golden Eagle Ylli ka zyrtarizuar transferimin më të ri në skuadër. Fjala bëhet për Brandon Randolph, basketbollisti amerikan nga Inglewood, California i cili...

Kuka: Me pak fat do t’i kishim tri medalje olimpike, Akili për mua është...

Akil Gjakova ishte njëri prej pesë xhudistëve të Kosovës që mori pjesë në Lojërat Olimpike. Xhudisti pejan bëri paraqitje të mira dhe përfundoi në vendin e shtatë, por që nuk arriti të fitonte medalje...

Kosova U18 përballet me Andorrën në gjysmëfinale

Kosova U18 po zhvillon një kampionat mjaft të mirë në FIBA European Challenger, që po zhvillohet në Tiranë. Dardanët e rinj shënuan fitore ndaj Shqipërisë 85-62 dhe ndaj Moldavisë 45-108, duke qenë liderë të...

KF Dukagjini vaksinon lojtarët: “Suksesi fillimisht vjen nga shëndeti”

KF Dukagjini po tregohet skuadër e organizuar mjaft mirë në gjitha aspektet. Klubi nga Klina tashmë është në fazën finale të përgatitjeve për kampionatin e ri, i cili kësaj herë parashikohet të jetë edhe...

Shabani largohet nga Shkupi, prezantohet te Dukagjini

Klubi i futbollit, Dukagjini ka njoftuar se ka nënshkruar me Bujar Shabanin. Shabani vjen nga skuadra e Shkupit, klub në të cilin është paraqitur edhe në garat evropiane. “Futbollisti nga Ferizaj...