Saturday, June 19, 2021

Sport Vendor

LAJMI I FUNDIT: Prishtina sfidon Barcelonën në Ligën e Kampionëve

Mabetex Prishtina ka mësuar kundërshtarin në futsall në kuadër të fazës së dytë së Ligës së Kampionëve. Skuadra e Prishtinës që është themeluar vetëm para pesë viteve do të përballet me Barcelonën. I gjithë shorti ende s’është kompletuar, derisa Prishtina do...

Gjilani – Prishtina, ja formacionet e derbit të zjarrtë

Gjilani është nikoqir i Prishtinës në derbin e javës së 17-të të Superligës së Kosovës. Të dy skuadrat synojnë titullin, andaj do ‘luftojnë’ për pikët e plota. Vendasit pas tri humbjeve radhazi synojnë të këndellen, kurse Prishtina dëshiron rezultat pozitiv, meqenëse...

Superliga rikthehet me tri përballje interesante, derbi në Gjilan

Sot (e mërkurë) në kuadër të xhiros së 17-të të Superligës së Kosovës do zhvillohen tri sfida interesante. Derbi i sotëm është mes Gjilani dhe Prishtinës, me dy skuadrat që kërkojnë pikët e plota për të vazhduar garën për titull. Drita...

Publikohet orari i Kosovës, ‘Dardanët’ e nisin ndaj Suedisë

Është publikuar kalendari i ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës së vitit 2022. Kosova, kampanjën kualifikuese e nis në ‘Fadil Vokrri’, kur pret Suedinë, në ndeshjen që zhvillohet më 28 mars, shkruan lajmi.net. Tre ditë më pas, ‘Dardanët’ janë mysafir të...

Delegohen gjyqtarët për ndeshjet e mesjavës, ja kush e gjykon derbin

Java e 17-të e Superligës së Kosovës në futboll pritet të sjellë disa ndeshje jashtëzakonisht të nxehta dhe joshëse. Padyshim takimi kryesor është në Gjilan ndërmjet Gjilanit e Prishtinë, derisa Komisioni për Delegimin e Gjyqtarëve tashmë ma bërë delegimin e...

Nesër Gjilani-Prishtina, Krasniqi beson në fitore

Gjilani nesër nga ora 13 e pret Prishtinën në kuadër të javës së 17-të. Do të ndeshen e 4-ta dhe e 3-ta në klasifikim me 2 pikë dallim në të mirë të Prishtinës. Përndryshe skuadra e Gjilanit është e vetmja...

Rahoveci i fortë për Trepçën

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Trepçës me shifrat 81:78 (15:19, 28:14, 17:23, 21:22), në kuadër të javës së gjashtë të Prince Caffe Superligës. Mysafirët e nisën ndeshjen më mirë mysafirët duke e fituar çerekun e parë 15:19. Por, në periudhën...

Peja-Golden Eagle Yllit, kjo skuadër fiton derbin

Peja ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit me rezultat 90:80 (28:23, 29:16, 20:23, 13:18), në kuadër të javës së gjashtë të Prince Caffe Superligës. Skuadra vendase e nisi ndeshjen më mirë, duke pasur epërsi deri në 11 pikë, megjithatë,...

Problemet diplomatike, ndeshja Spanjë – Kosovë nuk do të zhvillohet në Spanjë?

Gjatë ditës së djeshme (e hëne), Kombëtarja e Kosovës ka mësuar kundërshtarët për ciklin eliminator të Kampionatit Botëror “Katar 2022”. “Dardanët” janë renditur në grupin B, ku do të kenë punë me Spanjën, Suedinë, Gjeorgjinë dhe Greqinë. Në këtë grup, Spanja,...

Ish-selektori i Kosovës pret që ‘Dardanët’ të shkaktojnë befasi në Grupin B

Kosova sot ka mësuar grupin e saj në kuadër të kualifikimeve të Kupës së Botës që do të mbahet në Katar më 2022 Kombëtarja e Kosovës gjendet në Grupin B me kundërshtarë si Spanja, Suedia, Greqia dhe Gjeorgjia. Ish-trajneri i Kosovës,...