Tuesday, August 3, 2021

Sport Vendor

Kosova – San Marino, zbulohet agjenda e kombëtareve për ditën e hënë

Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e San Marinos do të përballen mesvete në një ndeshje miqësore. “Dardanët” dhe San Marino luajnë në stadiumin “Fadil Vokrri” më 1 qershor. Ekipi i San...

Statistikat e ndeshjes: Kosova dominuese në gjitha aspektet kundër San Marinos

Kosova ka regjistruar fitore të thellë në takimin e parë miqësor të muajit qershor ndaj San Marinos. “Dardanët” e ka mposhtur me rezultat të lartë 4-1 Kombëtaren e San Marinos në stadiumin “Fadil Vokrri”...

Drita largon Xhevdet Shabanin, por sot ndërprenë bashkëpunimin edhe me mbrojtësin e njohur

Xhevdet Shabani nuk do të jetë më pjesë e Dritës. Gjatë ditës së sotme u raportua se Drita dhe Shabani nuk kanë rënë dakord për të vazhduar bashkëpunimin. “Rrapa” ka qenë...

Kosova U21 – Andorra U21, Dardanët sot fillojnë kualifikimet për Euro 2023

Pas Kosovës A, në aksion do të rikthehen edhe Përfaqësuesja U21 në takimin ndaj Andorrës U21. Ekipi i shpresave për dallim nga ajo kryesore që zhvillon vetëm takim miqësor ndaj Guinesë, do të kenë...

Rinovoi kontratën me Dritën, ky është premtimi i Fazliut për “Intelektualët”

Astrit Fazliu ka vazhduar edhe për një vit kontratën me Dritën. Kjo është bërë e ditur nga faqja zyrtare e Klubit Futbollistik “Drita” Fazliu është njëri nga futbollistët kryesor të skuadrës...

Prishtina synon kualifikimin në ndeshjen ndaj Inter d’Escaldes

Prishtina përballet sonte me Inter d’Escaldes nga ora ora 20:00. Skuadra e Prishtinës dhe ajo e Inter d’Escaldes luajnë sonte finalen e raundit preliminar të Ligës së Kampionëve nga ora 20:00.

 Sirko afër transferimit te Peja

KB Peja është në bisedime me basketbollistin Henrik Sirko. KB Peja është në bisedime të nënshkruajë me basketbollistin kroat Sirko për sezonin e ardhshëm. Lajmi.net ka mësuar ekskluzivisht se Sirko aktualisht...

Kryetari i FFK-së, Agim Ademi takohet me kryetarin e Gjakovës, Ardian Gjini, ja çfarë...

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi me bashkëpunëtorët e tij,  anëtarët e KE-së Ismail Ajeti, Agim Nura, si dhe trajnerin e Përfaqësues së Kosovës, Genc Hoxha, ishte për vizitë në Gjakovë me ç’rast u...

Shkupi – Llapi, formacionet zyrtare

Europa Conference League sot do të fillojë me ndeshjet kualifikuese për këtë sezon. Skuadra e Llapit do të zhvillojë sot ndeshjen e parë historike në Evropë kundër Shkupit. Llapi do të...

Trajneri i Prishtinës: Ferencvaroshi, mision mjaft i vështirë

Kryetrajneri, Zekirija Ramadani ka mbajtur konferencën për media para gazetarëve hungarez dhe një gazetareje të vetme vendore. “E dimë që e kemi mision mjaft të vështirë. Përballë kemi skuadër të fortë. Jemi të motivuar...