Saturday, June 19, 2021
Home Sport Vendor

Sport Vendor

Ismet Munishi ka një koment për rikthimin e Ibrahimovicit te Suedia, tregon si do...

Trajneri i mirënjohur kosovar, Ismet Munishi beson se rikthimi i Zlatan Ibrahimovicit tek kombëtarja e Suedisë, pak para ndeshjes me Kosovës do të jetë një promovim i madh. Zlatan Ibrahimovic është rikthyer në kombëtaren...

Superliga vjen sot me duelin Gjilani-Besa

Gjilani dhe Besa, do të jetë takimi i fundit që zhvillohet në kuadër të javës së 27-të në Superligën e Kosovës. Ndeshja që fillon në ora 15:00, do të luhet në stadiumin “Agim Ramadani-Katana”,...

Numri një i FFK-së priti krerët e Lidhjeve Rajonale

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi priti sot në takim kryetarët e rizgjedhur dhe ata të posazgjedhur të shtatë Lidhjeve Rajonale të Futbollit. Me këtë rast, presidenti Ademi u uroi punë të mbarë kryetarëve nga...

Astrit Selmani do t’i mungojë Kosovës për ndeshjet e marsit, shkak rastet e shumta...

Hammarby, klubi ku aktivizohet Astrit Selmani është përfshirë në një krizë me virusin COVID-19, shkruan Demokracia.com. Gjithsej 16 futbollistë dhe pesë anëtarë të stafit teknik të Hammarbyt janë infektuar me virusin korona, shkruan Demokracia.com.

Valon Berisha e Arbër Zeneli arrijnë në Kosovë, të gatshëm për ndeshjet e marsit

Dy futbollistët e ekipit francez Reims, Valon Berisha dhe Arbër Zeneli kanë arritur më në fund në Kosovë. Kjo është bërë e ditur nga Valon Berisha përmes një fotografie të publikuar në Instagram.

Atdhe Nuhiu tërhiqet nga Kombëtarja e Kosovës

Atdhe Nuhiu zyrtarisht është larguar nga Kombëtarja e Kosovës. Ai përmes një postimi në profilin e tij në Instagram e dha lajmin, shkruan Gazeta Express. Ai e cilësoi këtë si vendimin...

Rahoveci mposht Yllin në një sfidë drithëruese

Rahoveci ka shënuar fitore ndaj Golden Eagle Yllit 69:66 (20:8, 21:19, 9:16, 19:23), në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Play-offit në FIVE STAR Superligën e Kosovës në basketboll, njofton FBK, transmeton GazetaGoli.com. Vendasit e...

Ibra me shokë nesër në ora 17:30 prek tempullin “Fadil Vokrri”

Kombëtarja e Kosovës do të ndeshet të dielën me Suedia në stadiumin “Fadil Vokrri” me fillim nga ora 20:45, sfidë kjo që luhet në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror. Kombëtarja e Suedisë pritet...

Thaqi zbulon se a do ta udhëheqë Malishevën në Superligë

Trajneri Arsim Thaqi arriti një sukses historik me Malishevën duke e inkuadruar për herë të parë në histori të klubit në Superligën e Kosovës në futboll. Trajneri Thaqi të martën për “Epokën e re”...

Munishi pas barazimit me Dritën: Ju tregova se kush është “Baba”

Gjilani ka barazuar në derbin e xhiros së 33-të në kampionatin elitar të futbollit kosovar, derisa ka arritur ta ndalojë rivalin e përbetuar Dritën në një barazim (1-1). Ky barazim ishte i mirëseardhur për...