Saturday, June 19, 2021
Home Sport Vendor

Sport Vendor

Kupa  të ‘veni’

Sigal Prishtina ka fituar Kupën e Kosovës në basketboll, duke mundur Golden Eagle Yllin me shifrat 76:82 (16:27, 19:14, 27:23, 14:18). Prishtina e nisi ndeshjen më mirë, me një seri prej 0:8, derisa epërsinë më të lartë e arritën në...

Shkëmbin ‘shijon’ fitoren e parë, Ballkani lehtësisht mposht në udhëtim Besën

Ballkani ka arkëtuar pikët e plota në udhëtim te Besa. Skuadra e drejtuar nga Bledi Shkëmbi pasi u eliminuan nga Kupa e Kosovës, është këndellur shpejtë, shkruan Gazetagoli.com "Xhebrailat" fituan me...

Kosova-Luksemburgu, kështu mbyllet kjo sfidë dramatike

Kombëtarja e Kosovës në basketboll, ka humbuar përballjen me Luksemburgun, me rezultat 89-99 sfidë kjo që u zhvillua në Prishtinë, në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin Botëror. Dueli mes “Dardanëve” dhe Luksemburgut, ka prodhuar...

Duro: Ballkani fitoi me meritë, luajtëm kundër skuadrës më të fortë

Feronikeli ka humbur nga Ballkani me rezultat 1:0 nga një gol i shënuar në fund. Trajneri i kësaj skuadre, Klodian Duro, deklaroi pas ndeshjes se është i kënaqur me atë se çfarë treguan futbollistët...

Vëllanzimi-Sigal Prishtina, triumfon kjo skuadër

Vëllaznimi ka mundur Sigal Prishtinën në kryeqytet me rezultat 74:86 (13:19, 24:24, 21:24, 16:19), në kuadër të javës së 20-të në Superligën e Kosovës në basketboll, njofton FBK, raporton GazetaGoli.com. Fillimi i ndeshjes ishte...

Deklaratë e përbashkët e Ademit dhe Salihut: “Grushtimi ynë”, sajesë e portalit që prodhon...

Dy drejtuesit e futbollit kosovar, Agim Ademi e Eroll Salihu kanë reaguar sonte me një deklaratë të përbashkët, pasi ditën e djeshme portali “Gazeta Metro” raportoi për përleshje fizike mes tyre, duke u thirr në burime.

Rashkaj flet për ftesën nga Kosova, tregon gjasat që kemi në përballje me Suedinë

Kombëtarja e Kosovës në futboll në fund të këtij muaji do ta nis aventurën në eliminatoret për kampionatin Botëror “Katar 2022”. Kosova me 28 mars do ta ketë ndeshjen e parë ku në stadiumin...

Enver Krasniqi zgjidhet kryetari i ri i Federatës së Boksit

Federata e Boksit e Kosovës sot ka mbajtur kuvendin e rregullt të punës dhe zgjedhor, ku është zgjedhur kryetari i ri, nënkryetarët dhe anëtarët e bordit. Sipas një njoftimi të Federatës, kuvendi u përfaqësua...

FFK mbajti trajnimin e parë online për sistemin VAR

Ekipi i projektit VAR në FFK është duke punuar me intensitet në procesin e implementimit të tij. Puna në këtë projekt ka nisur në fillim të muajit janar nën mbikëqyrjen e përgjegjësit Albert Bunjaku,...

Loshaj ka marrë ftesën nga Kosovës për ndeshjet e muajit mars

Florian Loshaj ka marrë ftesën nga Kombëtarja e Kosovës për ndeshjet e muajit mars. Loshaj që po vazhdon shkëlqimin në Superligën e Polonisë me Cracovian do të jetë pjesë e Dardanëve për grumbullimin e...