Saturday, June 19, 2021
Home Sport Vendor

Sport Vendor

AHMETI NJOFTON ZHVILLIMIN E MIQËSORES “LOJA E YJEVE” NË “FADIL VOKRRI”

Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti përmes një postimi në “Facebook” ka bërë të ditur se në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë do të zhvillohet ndeshja e njohur si “Loja e Yjeve”. Kjo ndeshje do të zhvillohet nesër me...

THAÇI VAZHDON BASHKËPUNIMIN ME MALISHEVËN, PREZANTOHEN EDHE TRE FUTBOLLISTË

Malisheva ka zyrtarizuar vazhdimin e bashkëpunimit me trajnerin Arsim Thaçi. Përveç kësaj, skuadra e Malishevës ka prezantuar edhe tre futbollistë të rinj të cilët i janë bashkuar klubit. Fjala është për futbollistët Caner Gzimi, Jetmir Kacoli dhe Liman Morina. Kjo është bërë...

S’ndalet Drita, blen sulmuesin Marko Simonovski

FC Drita duket së nuk e ka ndërmend së ndalur për transferimet gjatë kësaj verë. Klubi gjilanas ka arritur marrëveshje me futbollistin e Feronikelit, Marko Simonovski. FC Drita përmes një njoftimi, ka konfirmuar marrëveshjen e arritur me Simonovskin, i cili në...

Prishtina karantinohet në Tiranë para sfidave të Championsit

Prishtina ka udhëtuar drejt kryeqytetit shqiptar Tiranës për të kryer përgatitjet e fundit para ndeshjeve ndërkombëtare. Kampioni në fuqi i Kosovës fillimisht kanë kryer testet mjekësore në Kosovë e pastaj kanë marrë rrugë drejt Shqipërisë. Në Shqipëri skuadra e Zekirija Ramadanit...

Ky është parashikimi i Andin Lokajt për sfidën Angli-Skoci

Përballja mes Anglisë dhe Skocisë, është sfida kryesore e ditës së sotme në Evropianin 2020. “Tre Luanët” dhe skocezët ballafaqohen në kuadër të rrethit të dytë të Grupit D. Ky duel parashikohet të sjellë një ndeshje të zjarrtë për shkak...

‘Plisat’ me mesazh emocionues për Azemin: Legjendat nuk pensionohen!

E nisi në moshë 14-të vjeçare dhe pas 26-të viteve të kontribuara si basketbollist, i dha fund të luajturit basketboll ikona e Prishtinës, Edmon Azemi. Emocione të mëdha për të gjithë përkrahësit e tij, në momentin që e mësuan lajmin...

Llapi blen top-sulmuesin kosovar

Sulmuesi Alban Shillova është futbollist i Llapit. Ka qenë vetë klubi që ka njoftuar për transferimin. Shillova së fundmi ishte pjesë e Prishtinës. NJOFTIMI: Kampioni Alban Shillova vishet bardhekaltër Mirësevjen në Llapin Evropian, Alban! Podujevë, 18 qershor 2021 – Skuadra e Llapit është përfocuar...

Debatik Curri: Kam emocione më të forta për kuqezinjtë

Debatik Curri ka qenë një nga shtyllat e mbrojtjes së Kombëtares shqiptare, ku ka dhënë një kontribut për tu vlerësuar ndër vite. I ftuar në një intervistë me gazetaren Enxhi Biba në “Euromania” në “News 24”, ish-lojtari kuqezi sjell në...

ZYRTARE: Ergyn Ahmeti ndan rrugët më Dritën

Mesfushori Ergyn Ahmeti është larguar nga skuadra e Dritës. Ai është larguar nga klubi gjilanas, pasi kishte pak hapura. “Edhe pse Ergyni kishte kontratë me klubin, pas një takimi që kishim, vendosëm që zgjidhja më e mirë është që të...

Pensionohet Edmond Azemi

Basketbollisti Edmond Azemi ka vendosur t’i japë fund karrierës së suksesshme dhe me plot trofe. Azemi është njëri prej lojtarëve më të mirë në histori të basketbollit kosovar. Edmond Azemi ka thënë “mjaft”. Basketbollisti i njohur kosovar i ka dhënë...