Wednesday, January 26, 2022

Sport ndërkombëtare

Talenti më i mirë që ka stërvitur Guardiola, Foden “mbretëron” edhe në statistika

Manchester City nuk është më një klub që vetëm blen lojtarë, por ka investuar shumë edhe në akademi dhe po arrin të nxjerrë vit pas viti lojtarë të talentuar, që e ndihmojnë klubin edhe në nivele të...

Marku: Më futni në një dhomë me personat që flasin keq për mua

Boksieri shqiptar, Florian Marku, ka bërë një postim interesant në rrjetet sociale. Boksieri nga Lushnja ka një kërkesë interesante për personat që po flasin keq për të. 28-vjeçari ka kërkuar që të futet në...

Dorëzohet Perez: Pa Superligën, e pamundur blerja e yjeve si Mbappe apo Haaland

Merkatoja e verës verës mund të ofrojë shumë më pak goditje se zakonisht. Bota e futbollit, në fakt, po vuan pasojat e një krizë ekonomike të paparë për shkak të pandemisë, që në mënyrë të pashmangshme nuk...

Dy klubet e mëdha angleze në garë për Calhanoglun

Skuadrat nga Premier League, Chelsea dhe Arsenali janë futur në garë për shërbimet e mesfushorit turk Hakan Calhanoglu, i cili do të largohet nga Milani në fund të këtij sezoni. Lajmi është bërë i...

Laporta: Superliga domosdoshmëri, duhet marrëveshje me UEFA-n

“Superliga është një domosdoshmëri”. Presidenti i Barcelonës Joan Laporta flet për herë të parë për projektin e ri, që u sulmua ashpër që në lindje. Klubi “blaugrana” ishte mes 12 themeluesve, por nuk kishte...

Ibrahimoviç-i kuq e zi deri në 2022

Zlatan Ibrahimoviç-i ka rinovuar me Milan-in deri në qershor të 2022, raporton gazetari italian Fabrizio Romano. Ibra me kontratën aktuale është pjesë e Milan-it deri në verën e këtij viti. Por, me zyrtarizmin e...

Gjiganti italian bën gati super-ofertën për Icardin

Kampioni në fuqi i Italisë, Juventusi është i vendosur për ta transferuar sulmuesin argjentinas Mauro Icardi gjatë kësaj vere në Torino. Sajti italian “Calciomercato” ka njoftuar të enjten, se Juventusi tashmë i ka dërguar...

Pas shkatërrimit të Superligës, UEFA shpërblen Anglinë

Anglia mund të “shpërblehet” nga UEFA për rolin e tyre vendimtar në shkatërrimin e projektit të Superligës. “The Guardian” e shkruan atë, duke shpjeguar se si UEFA dëshiron të njohë Mark Bullingham, shefin ekzekutiv...

Klubet e Premier League-s kërkojnë dorëheqjen e ‘rebelëve’

Afera e Superligës së Evropës, që ka shkaktuar tërmet në botën e futbollit ditët e fundit, nuk ka mbaruar ende. Gjashtë drejtuesve të klubeve angleze, që promovuan Superligën si themelues të saj, u ftuan...

Tetë finale për dopietën, Barcelona e ka fatin në dorë

Barcelona ka arritur në fundin e sezonit me moralin e lartë. Fitorja në finalen e Kupës së Mbretit ka sjellë optimizëm dhe dëshirë për të bërë më mirë në ekipin katalanas. Futbollistët dhe stafi...