Wednesday, January 26, 2022

Sport ndërkombëtare

Eriksen dhe Hakimi i japin fitoren Interit, titulli formalitet

Interi, praktikisht kampion i Italisë. Skuadra zikaltër ftoi 0-2 në fushën e Crotones dhe do ta fitonte zyrtarisht trofeun në rast se Sassuolo i merr pikë Atalantës në “Mapei Stadiumit” këtë të diel. Një...

Vendimi për t’u bërë mjek, talenti holandez tërhiqet nga futbolli

Splinter de Mooij është vetëm 19 vjeç dhe dhe ka vendosur t’i japë fund karrierës në momentin më të mirë. Në Holandë cilësohet si një talent, por e ka ndarë mendjen prej kohësh dhe ka lajmëruar drejtuesit për...

Messi qëndron edhe për 10 vite te Barça me ulje të ndjeshme të pagës!

Lionel Messi me shumë mundësi do të rinovojë kontratën e tij me Barcelonën. Edhe pse në ditët e fundit është folur për një superofertë të Paris Saint Germain në drejtim të yllit argjentinas...

Hetuesit dalin në përfundime, Maradona u la 12 orë në gjendje të rëndë

Vdekja e Maradonës më datë 25 nëntor të vitit të shkuar shokoi gjithë botën, por vazhdon ende të prodhojë të reja. Mjekët e tij janë ende në hetim në lidhje me trajtimin e bërë ndaj legjendës së...

Salah: Dua të fitoj me Liverpoolin! Rinovimi? Askush s’ka folur me mua

Mohamed Salah ka edhe dy vite kontratë me Liverpool, por shpesh ka pasur zëra për një largim të egjiptianit nga “The Reds”. Së fundmi sulmuesi është ngacmuar në lidhje me rinovimin e marrëveshjes. “Askush...

Pioli beson se Milani do të arrijë objektivin, Champions Leaguen

Stefano Pioli është i bindur se në fund, Milani do të përfundojë në zonën Champions. Napoli, Juventusi dhe Milani – që të tre skuadrat kanë grumbulluar nga 66 pikë pesë xhiro para fundit të...

Tifozët i kërkuan Shkëndijës që të humbiste për hir të shqiptarëve, ua plotësuan dëshirën

Që tifozët e ekipit t’i kërkojnë lojtarëve të tyre për të fituar, e kemi parë gjithmonë dhe është shumë normale. Por nëse kërkohet humbja, atëherë kemi të bëjmë me rast të pazakontë. Kjo ndodhi...

Kush do të triumfojë? “Finalet” e mbetura në LaLiga

LaLiga është bërë më interesante se kurrë më parë. Kur kanë mbetur edhe pesë xhiro deri në fundit të sezonit aktual, katër skuadra kanë shanse për të triumfuar në fund. Atletico...

Man City shumë afër titullit, fiton lehtësisht ndaj Crystal Palace

Manchester City ka fituar me rezultat 2-0 ndaj Crystal Palace në kuadër të xhiros së 34-të në Premierligë. Në pjesën e parë nuk u shënua asnjë gol, mirëpo u pa dominimi me posedim të...

Adnan Januzaj: Artisti i vetmuar i Sociedadit – gazeta baske me shkrim special për...

Gazeta e njohur baske El Diario Vasco ka publikuar të shtunën një rrëfim të shkruar për yllin me prejardhje shqiptare, sulmuesin anësor të Real Sociedadit, Adnan Januzaj, të cilin e ka cilësuar si ‘artisti i vetmuar’.