Wednesday, December 1, 2021

Sport ndërkombëtare

TRAGJIKE: Boksieri humb jetën në meçin për bamirësi (VIDEO)

Boksieri pakistanez Muhammad Aslam Khan humbi jetën në fundjavë në qytetin e Quetta, vendlindja e tij, gjatë një ndeshje bamirësie kundër Wali Khan Tareen. Ky i fundit gjatë ndeshjes lëshoi një goditje në fytyrë të Aslam Khan, i cili ra...

“Xavi nuk është i gatshëm të menaxhojë Barcelonën”

Kandidati potencial për të marrë postin e presidentit të Barcelonës, Joan Laporta, beson se Xavi Hernandez nuk është i gatshëm të menaxhojë Barcelonën. Laporta beson se Xavi ka akoma mungesë të eksperiencës, por në të ardhmen ai patjetër mund të...

Gatusso numëron ditët tek Napoli, ja emrat që pritet ta zëvendësojnë

Shpërthimi i Gennaro Gattusos në përfundim të ndeshjes së të dielës ndaj Parmës ka qenë një sinjal i qartë që tekniku është në muajt e fundit të eksperiencës së tij me Napolin dhe pritet të largohet menjëherë pas fundit...

‘Bomba’ e mbrëmjes vjen nga “Goal”: Neymar do të firmos kontratë katër-vjeçare me këtë...

Ylli brazilian Neymar duket së është i vendosur të qëndrojë tek PSG-ja, raporton “Goal”, përcjellë GazetaGoli.com. Braziliani prej kohësh ishte i lidhur me largimin nga Parisi, por duket se ish-ylli i Barcelonës, do vazhdojë karrierën tek kampionët e Francës. Siç raporton...

Granit Xhaka starton në ndeshjen e 200-të për Arsenalin, ja çfarë thotë ylli kosovar

Arsenali luan sonte si mysafirë i Wolverhamptonit derisa Granit Xhaka sonte ka një paraqitje jubilare. Ai do të luan ndeshjen e tij të 200-të në fanellën e topxhinjëveGranit Xhaka do të luanë sonte ndeshjen e 200 në fanellën e Arsenalit...

Itali-Mancini, zhvillimet e fundit janë befasuese

Roberto Mancini nuk do të jetë përzgjedhës i Përfaqësueses së Italisë pas përfundimit të Kampionatit Botëror “Katari 2022”. Në një intervistë për mediumet italiane, Mancini të martën ka thënë se nuk do ta vazhdojë kontratën që i skadon vitin tjetër...

Koeman: Nuk e imagjinoj Messin me fanellë tjetër, i lumtur që jam trajner i...

Lionel Messi dhe Barcelona janë futur në muajt e fundit të kontratës që lidh palët dhe gjasat janë që në fund të sezonit ylli argjentinas të largohet drejt një tjetër destinacioni, me Parisin e Manchesterin në krye të listës. Megjithatë...

Kontratë faraonike, zbulohet paga e majme e Sadikut në Bolivi, ja sa milionë dollarë...

Nga Liga e Dytë spanjolle, në Turqi. Më tej, në Amerikën Latine. Armando Sadiku është transferimi më i fundit i kuqezinjve, i cili ka zgjedhur vijimin e karrierës për të paktën një vit te Bolivari, skuadra më e titulluar e...

“Cristiano Ronaldo nuk është nga ky planet”, Roberto Carlos: Tifozllëk për Interin, Ibra e...

Roberto Carlos rikthehet të flasë për Interin dhe shpreson që ky të jetë sezoni i duhur që ish-skuadra e tij të rikthehet te suksesi. Në prag të duelit të gjysmëfinales së vajtjes në Kupën e Italisë, ish-mbrojtësi i majtë brazilian...

E BUJSHME nga revista prestigjioze, Monza kërkon shërbimet e Ribery-s

Frenk Ribery është ëndrra e Monzas së Adriano Galianit në rast se skuadra e tij ngjitet në Serinë A sezonin pasardhës. Sipas prestigjiozes “France Football”, flitet për një Adriano Galiani shumë të interesuar për kampionin francez i cili është në...