Wednesday, January 26, 2022

Sport ndërkombëtare

Ajaxi, zyrtarisht kampion për herë të 35-të në histori

Ajaxi i Amsterdamit matematikisht kampion i Eredivisie. “Harkëtarët” fituan 4-0 ndaj Emmen, duke e fituar për herë të 35-të trofeun më të rëndësishëm në Holandë, kur kanë mbetur edhe tri ndeshje për t’u zhvilluar.

Neymar: Do të bëj gjithçka për të mposhtur City-n

Neymar ka thënë se ai do të bëjë gjithçka për të ndihmuar Paris Saint-Germain të mundë Manchester Cityn, edhe nëse kjo do të thotë se ai duhet të “vdesë në fushë”. PSG pësoi humbje...

Mourinho krahason Kane-n me Benzema-n

Jose Mourinho ka krahasuar Harry Kane-n me Karim Benzema-n, për mënyrën se si ata luajnë në sulm. Trajneri portugez ka punuar me të dy lojtarët dhe së fundmi ka trajnuar Kane-n te Tottenham-i për...

Gati akordi prej 4 milionë eurosh, Roma pranë ish-trajnerit të Juves

Roma dhe Maurizio Sarri gjithnjë e më pranë njëri-tjetrit. Ish-trajnerin i Napolit dhe i Juventusit do të ulet në bankinën e Romës për dy vitet e ardhshme për një shifër prej 4 milionë euro...

Lazio mposht Genoan në sfidën e golave, afër zonës Champions

Gola dhe spektakël në sfidën që hapi të dielën e Serie A mes Lazios dhe Genoas, ndeshje që u fitua me rezultatin 4-3 nga skuadra e Simone Inzaghit, me Lazion që mori një sukses me shumë peshë...

“Sancho mund të largohet, por jo Haaland”

Drejtori sportiv i Borussia Dortmund, Michael Zorc, ka konfirmuar se Jadon Sancho mund të largohet. Michael Zorc ka konfirmuar në një intervistë për “ARD” që fantazisti anglez, Jadon Sancho mund të largohet nga klubi...

“Interi i veçantë, por dua të drejtoj rivalët e tyre”, Mourinho sinjal Juves

Jose Mourinho prej javësh tashmë është i papunë, pas shkarkimit nga londinezët e Tottenham. Gjithsesi portugezi vazhdon të jetë aktiv në arenën e madhe të futbollit përmes deklaratave të tij, që gjithmonë krijojnë bujë...

Ancelotti nuk e gjykon Pirlon, shpreson që Milani të përfundojë mbi Juven

Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti nuk dëshiron të gjykojë Andrea Pirlon por shpreson që Milani të përfundojë mbi Juventusin këtë sezon. Bianconeri dhe Rossoneri janë në garë për një vend në katër më të...

Zidane: Reali im mund të fitojë gjithçka!

Reali i Madridit vuajti por në fund doli me tre pikë nga sfida e zhvilluar në Alredo Di Stefano ndaj Osasunas ndeshje që e zgjidhën Eder Militao dhe Casemiro me golat e tyre në çerek-orëshin e fundit.

Barça përgatit planin për të ‘blinduar’ Messin për 10 vite

Skuadra e Barcelonës si duket do të ketë në pronësi yllin argjentinas, Lionel Messi edhe më tutje. Sipas “Deportes Cuarto”, Barcelona ka hartuar një plan që ai të qëndrojë për një periudhë më afatgjate...