Sunday, October 17, 2021

Sport ndërkombëtare

Liverpool-Chelsea, formacionet zyrtare

Liverpooli dhe Chelsea do të ballafaqohen mes vete për të treguar se cila prej tyre meriton të jetë më lartë në renditjen tabelare pasi momentalisht i ndanë vetëm një pikë derisa renditen në pozitat pesë dhe shtatë.

Donnarumma lamtumirë Milanit? Gjiganti anglez i ofron rrogën e frikshme

Me afrimin e merkatos së verës kanë filluar dhe zërat e parë për lëvizjet e bujshme që mund të ndodhin gjatë kësaj merkatoje. Një ndër to është dhe çështja e portierit të Milanit, Donaruma...

Zbulon gjithçka menaxheri i Insigne për atë që ndodhi

Napoli la dy pikë në “Mapei Stadium” mbrëmjen e djeshme, pasi po kryesonte 2-3 ndaj Sassuolos, por një penallti naive e shkaktuar nga Manolas në sekondat e fundit të kohës shtesë, bëri që vendasit të gjenin golin...

Derbi i kryeqytetit, rrezikojnë 7 futbollistë te Partizani e Tiranës

Derbi i kryeqytetit luhet javën tjetër dhe te Tirana e Partizani janë shtatë futbollistë që rrezikojnë të mungojnë. Arsyeja janë kartonët e verdhë dhe nëse ndëshkohen në duelet e radhës do të mbetet jashtë...

Parma-Inter, formacionet zyrtare

Pas barazimit të Milanit në ballafaqim me Udinesen, Interi e ka mundësinë që ta thellojë epërsinë e pikë në +6 nëse e mposht skuadrën e Parmas. Ndeshja starton me fillim nga ora 20:45 dhe...

Kante e pranon se e refuzoi PSG-në

N’Golo Kante e pranon se e kishte hedhur poshtë mundësinë për t’iu bashkuar Paris Saint-Germainit në kohën kur Thomas Tuchel ishe ende trajner i klubit francez, me të cilin kërkon të korrë sukses tani në Chelsea.

Milani nuk dorëzohet në garë për titull, thotë Kessie

Mesfushori, Franck Kessie ishte hero i Mialnit në ndeshjen kundër Udineses (1-1), pasi nga penalltia e shënoi golin e barazimit në minutën e shtatë të kohës shtesë. Kessie ka thënë se skuadra kuqezi nuk...

Haaland me ide të qarta, zbulohet klubi i preferuar i bomberit norvegjez

Erling Haaland është një sulmues dhe goleador i mrekullueshëm. Bomberi norvegjez ka kontratë deri në verën e vitit 2024 me Dortmund, por është pothuajse e pamundur të qëndrojë aq gjate te verdhezinjtë.

Agjenti i Alaba-s ndez konkurrencën: Vetëm PSG është e gatshme ta kënaqë

David Alaba tashmë e ka zyrtarizuar largimin nga Bajern Mynih në fundin e sezonit. Austriaku nuk pranoi rinovimin dhe mund të largohet si futbollist i lirë. Në këtë formë, shumë klube kanë nisur kontakte...

“Pirlon e quaj Mister”, flet Bufon: Ju tregoj edhe sa kohë do të luaj...

“Kam mësuar që në jetë nuk ka asgjë të sigurt”. Megjithatë, ka gjithmonë një por… “Në mendjen time kam vendosur një limit për karrierën time si futbollist dhe është qershori i vitit 2023. Por, mund të tërhiqem...