Saturday, June 19, 2021

Sport ndërkombëtare

Zbulohen kundërshtarët e Bayernit dhe Palmeiras në Botërorin e klubeve!

Përcaktohen kundërshtarët e Bayern Munich dhe Palmeiras në fazën gjysmëfinale të Botërorit të klubeve që po zhvillohet aktualisht në Katar. Bavarezët fitues të tripletës në sezonin e kaluar do të sfidojnë në gjysmëfinale një nga skuadrat që ka fituar më...

Gjiganti italian rikthen interesimin për Milot Rashicën

Ylli i Kosovës Milot Rashica, ka pasur një periudhë bukur të vështirë, kjo për shkak të lëndimeve të shpeshta që pati e që e mbajtën bukur shumë jashtë fushave. Megjithatë, kjo nuk e zbehu aspak interesimin për të. Është gjiganti...

Mourinho: Tuchel-i duhet ta ketë të lehtë për të fituar me Chelsea-n

Jose Mourinho, trajneri i Tottenham-it është ndalur të flasi, mbi teknikun e ri të Chelsea-s, gjermanin Thomas Tuchel-in. Sipas Mourinho-s gjermani do e ketë më të lehtë për të fituar  trofe me Chelsea-n. Portugezi fitoi dy tituj të Premier Ligës,...

Allegri në ‘radarin’ e Real Madridit

Real Madridi është duke konsideruar se ish trajneri i Milanit dhe Juventusit, Massimiliano Allegri të jetë pasuesi i Zinedine Zidanes në verë. E ardhmja e teknikut francez mbetet në dyshime dhe thuhet se do shkarkohet në fund të edicionit, përcjellë...

Barcelona-Aguero, ka zhvillime interesante

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero është i etur të dëgjojë ofertën nga Barcelona, pasi është i interesuar ta vazhdojë karrierën në Camp Nou. Pa kontratë në qershor, Aguero është duke u lidhur me Barcelonën pasi ata kërkojnë një golashënues...

Dorëzohet Klopp: City po fluturon, jemi të lodhur mendërisht! Tani kam vetëm një detyrë

Liverpool u mposht në shtëpi nga Brighton me rezultatin 0-1 dhe Manchester City numëron 7 pikë më shumë, kur ka edhe një ndeshje për ta luajtur. “The Reds” po e dorëzojnë kurorën dhe trajneri Jurgen Klopp e di shumë mirë...

Presidenti i Lazios “hap thesin” për kampionatin dhe Ligën e Kampioneve, ja premioja

Presidenti i Lazios, Klaudio Lotito ka vendosur të “hapë thesin” për skuadrën. Mediat italiane shkruajnë se kreu i klubit bardhekaltër premton se çdo futbollist do të shpërblehet me 400 mijë euro secili nëse skuadra shpallet kampione e Italisë në fund...

Muller: Marr frymë vetëm për fitore dhe trofe

I fiksuar pas golave, asistimeve dhe sidomos fitoreve. Thomas Muller nuk ngopet kurrë dhe dëshiron të vijojë të fitojë trofe me Bayern Munchen. Sulmuesi i kampionëve të Gjermanisë dhe Evropës, në një rrëfim për Kicker, flet hapur rreth objektivave dhe...

Tyson parashikon fituesin e meçit Joshua – Fury

Ish-kampioni i botës në peshën e rëndë në boks, legjenda Mike Tyson, ka thënë se Anthony Joshua është në disavantazh ndaj Tyson Fury në lidhje me një përballje të mundshme mes tyre. Një sfidë mes dy boksierëve britanikë që do...

Rrëfehet Chiellini: Zlatan “armiku më i mirë”, si refuzova Arsenalin dhe Interin

Giorgio Chiellini po përjeton një lloj rinie të dytë tek Juventusi. Gjithmonë i vendosur me ndërhyrjet e tij, për të mbuluar problemet e repartit të pasmë, sidomos pas mungesës së De Ligt, i saposhëruar nga Koronavirusi. Kapiteni i Juventusit...