Saturday, June 19, 2021

Sport ndërkombëtare

ZYRTARE: Bujar Shabani transferohet tek FC Shkupi

Ish-mesfushori i Dritës, Bujar Shabani është transferuar tek FC Shkupi. Ish-futbollisti i Dritës, Bujar Shabani do ta vazhdojë karrierën në Maqedoni, tek FC Shkupi. Shabani ka nënshkruar kontratë një vjeçare me skuadrën shkupjane dhe do të bashkohet me ta në fazën...

FRANCA NDAJ HUNGARISË, 900 MILIONË KUNDËR 60 MILIONËVE. KUSH FITON?!

Do të jetë prova e zjarrit për kampionët e botës, në një Budapest të nxehtë nga 32 gradë në brigjet e Danubit dhe një “Puskas Arena” si një “furrë” e vërtetë me praninë e 61 tifozëve në shkallët e...

EURO 2020: Trazirat para dhe pas Skoci-Anglia, arrestohen 30 tifozë në Londër

Skoci-Angli nuk prodhoi gola, por të arrestuar nga Policia e Londrës. Pas ndeshjes së djeshme në “Wembley”, raportohet se janë arrestuar 30 persona. Pjesa më e madhe e tyre janë ndaluar nga forcat e rendit në Londrën qendrore, kurse pesë...

Pas Ronaldos, edhe Enrqiue merret me “Coca Colan”

Cristiano Ronaldo ditë më parë mori vëmendjen e gjithë botës, duke larguar “Coca Colan” nga konferenca për media, duke i kërkuar gazetarëve dhe të gjithëve që të pinë vetëm uji. Reagimet ishin nga më të ndryshmet, disa vepruan ngjashëm, derisa...

Shqipëria mungon në “Euro 2020”, por UEFA s’e harron

Kampionati Evropian ishte shumë më i veçantë pesë vite më parë, kur u mbajt në Francë, atje ku për herë të parë në histori, mori pjesë edhe Shqipëria. Kombëtarja shqiptare, ani pse nuk arriti të kalojë grupin, la shije të...

Shifra e pabesueshme të Ronaldos dhe “magjia” kundër Gjermanisë

Vetëm të martën e kaluar, ku debutoi me dopietë në “Euro 2020” ndaj Hungarisë, ai u bë lojtari i vetëm, që ka garuar në 5 edicionet e fundit të Kampionatit Europian, duke shënuar të paktën një herë në të...

Uellsi, koha për rotacion dhe dyshja Verratti-Chiesa: Rrëfehet Roberto Mancini

Italia zbret sërish në fushë nesër. Takimi i tretë në grupin A për kombëtaren e kaltër, që i ka fituar të dy ndeshjet e para me të njëjtin rezultat; 3-0. Përballë Uellsi i Gareth Bale (e diel, 18:00). Një barazim...

Interi me mesazh prekës për Eriksenin

Klubi i Interit ka shkruar një letër të hapur mesfushorit Christian Erikesen. Eriksen pësoi një sulm në zëmër të shtunën e kaluar në ndeshjen me Finlandën, ku pas intervenimit fantastik të stafit mjekësor arriti të mbijetojë. Tani, klubi i Interit i...

35 milion € paguara, Atletico Madrid prenoton yllin e Serie A

Atletico Madrid siguron shërbimet e një prej lojtarëve më të spikatur në Serie A. Spanjollët kanë arritur marrëveshjes me Udinese për transferimin e mesfushorit me tipare sulmuese, Rodrigo De Paul. Argjentinas, sipas Sky Sport, do të kryejë vizitat mjekësore pasi...

Griezmann: Dua ta mbyll karrierën në SH.B.A

Antoine Griezmann ka theksuar se dëshiron që ta mbyllë karrierën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Reprezentuesi francez, Antoine Griezmann ka deklaruar se pas përfundimit të kontratës tek Barcelona, ai do të kishte dëshirë që ta mbyllte karrierën në Shtetet...