Saturday, June 19, 2021

Sport ndërkombëtare

MIRLIND DAKU: FALEMINDERIT DHE MIRUPAFSHIM SUHAREKË

Top sulmuesi i Superligës së Kosovës Mirlind Daku i cili ishte edhe golashënuesi më i mirë për edicionin 2020/21 me 31 gola të shënuara, ka njoftuar edhe zyrtarisht se është ndarë me klubin nga Suhareka. Ai ka bërë të ditur...

Franca barazon rezultatin, shënon Griezmann

Franca ka arritur të barazojë rezultatin ndaj Hungarisë. Ishte Griezmann që ka shënuar golin për 1:1 në minutën e 66-të të ndeshjes, shkruan Gazeta Express. Meritat më të mëdha te ky gol i kishte Mbappe që ia doli të rrëmbente topin...

Harry Kane zgjedh skuadrën e re, do largohet nga Premier League

Harry Kane e ka ndarë mendjen. Eksperienca me Tottenham ka ardhur në fund dhe sezonin e ardhshëm dëshiron të nisë një aventurë të re, larg Premier League. Shumë klube të njohura interesohen për shërbimet e kapitenit dhe goleadorit të skuadrës...

Asnjë gol por shumë alkool, gjatë Angli-Skoci u konsumuan 2 milion litra birrë

Derbi  britanik i Euro 2020, Angli-Skoci, përfundoi në barazim pa gola, por kjo nuk e zbehu festën e tifozëve, si para ashtu edhe pas ndeshjes. Vendet fqinje nuk bëjnë duel vetëm në fushë , por edhe në baret e të...

Përfundon pjesa e parë, Hungaria në avantazh ndaj Francës në “Puskas Arena”

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Hungarisë dhe Francës. Hungaria nën ulërimat e 60 mijë fitozëve në “Puskas Arena” është duke u ndeshur me njërin ndër favoritët e Kampionatit Evropian, Francën. Në 15 minutat e para, në fakt ishin hungarezët të...

“Është nder për mua ta shoh Ronaldon për së afërmi duke shënuar”

Bruno Fernandes ka dhënë një intervistë për faqen e UEFA-s para ndeshjes me Gjermaninë që zhvillohet sonte nga ora 18:00. Duke folur për takimin e sotëm, ai foli edhe për Cristiano Ronaldon. Fernandes thotë se është krenar që po luan në...

Për ta kuptuar të ardhmen e Eriksenit, duhet pritur një muaj

Christian Eriksen duhet të presë në mënyrë që të dijë nëse do luajë futboll më në jetën e tij. Pas arrestit kardiak të së shtunës në ndeshjen ndaj Finlandës, Christian Eriksen është operuar dhe iu është montuar një defibrilator zemre...

Depay tek Barcelona, së shpejti zyrtarizimi

Memphis Depay pritet të zyrtarizohet tek Barcelona. Reprezentuesi i Holnadës, Memphis Depay pritet ta kompletojë transferimin tek Barcelona. Sipas gazetarit italian, Fabrizio Romano, Depay do të zyrtarizohet si lojtar i Barcelonës në orët e ardhshme, transmeton lajmi. Nëse gjithçka shkon sipas planit...

Hungaria – Franca, formacionet zyrtare

Hungaria dhe Franca do të përballen në kuadër të ndeshjes së dytë të “Euro 2020”. Hungaria ka përballë Francën në “Puskas Arena” në ndeshjen e dytë të Grupit F. Ajo çfarë është e befasishme në duelet kokë më kokë në Kampionat...

ZYRTARE: Bujar Shabani transferohet tek FC Shkupi

Ish-mesfushori i Dritës, Bujar Shabani është transferuar tek FC Shkupi. Ish-futbollisti i Dritës, Bujar Shabani do ta vazhdojë karrierën në Maqedoni, tek FC Shkupi. Shabani ka nënshkruar kontratë një vjeçare me skuadrën shkupjane dhe do të bashkohet me ta në fazën...