Sunday, October 17, 2021
Home Sport ndërkombëtare

Sport ndërkombëtare

Ronaldo paralajmëron PSG-në për LK pas rikthimit te CR7 te United

Legjenda braziliane, Ronaldo Nazario ka dërguar mesazh për PSG-në dhe Lionel Messit duke thënë se favoriti nuk nënkupton asgjë në Ligën e Kampionëve. Cristiano Ronaldo u rikthye te Man United, skuadër tek e cila...

Locatellin e duan edhe Chelsea me Manchester Cityn

Loctaelli ka disa oferta nga Italia dhe Anglia. Ish talentin e Milanit, Manuel Loctaelli, janë duke e kërkuar me ngulm klube nga Anglia. Sipas TMW, Chelsea dhe Manchester City po konsiderojnë...

Vajza që i shpëtoi bombës me të cilën prindërit e saj bënë vetëvrasje

Haven Shepherd i kishte vetëm 14 muaj kur prindërit e saj, të cilët ishin në një lidhje jashtëmartesore, e lidhën një bombë për trupit të saj dhe e mbanë vajzën e tyre me duar në ajër në...

Gjiganti gjerman nis kontaktet me Strakoshën

Borussia Dortmund dëshiron të përforcohet me një portier. Sipas “Sky Germany”, drejtuesit e klubit e dëshirojnë portierin e Lazios, Thomas Strakosha. Portieri shqiptar pritet të largohet nga ekipi italian pasi ka humbur vendin e...

Mes Tottenham, Real dhe PSG: Çfarë lëmshi për Andrea Conten

Antonio Conte la Interin, Zinedine Zidane Realin. Italianët pritet të zyrtarizojnë Simone Inzaghin, kurse për klubin spanjoll ka disa alternativa. Një prej tyre është edhe Conte, i cili ka marrë edhe në të shkuarën...

Kështu mbyllet miqësorja mes Realit dhe Milanit

Ka përfunduar takimi miqësor mes Real Madridit dhe AC Milanit. Ndeshja ishte shumë interesante, por në fund u mbyll me rezultat 0 – 0. Rastin më të mirë në ndeshje e...

Werneri planifikon rikthimin në Gjermani

Sulmuesi i Gjermanisë, Timo Werner mund të largohet në këtë afat kalimtar nga skuadra e Chelseat. Pavarësisht se arriti fitojë Ligën e Kampionëve me klubin anglez, Werner dëshiron të rikthehet sërish në Bundesliga.

Sot Dinamo-Partizani, çfarë emocionesh rikthehet derbi!

Dinamo-Partizani, java e katërt e Abissnet Superiores ngre siparin me një përballje që aq shumë i kishte munguar futbollit shqiptar. Historia zbret në tapetin e Elbasan Arenës për tu ripërtëritur me një tjetër episod...

James e Isco, opsione të Milanit

Futbollistët ofanzivë pëlqehen nga “Rossoneri”, të cilët janë në kërkim të pasardhësit të Hakan Calhanoglut, që së fundmi iu bashkua Interit si lojtar i lirë Milani është vënë në gjah për ta gjetur pasardhësin...

Ylli i PSG-së: Gabova që nuk e pranova ofertën e Juventusit

Leandro Paredes zbulon se ai ishte shumë afër për t’iu bashkuar Juventusit dhe do të rreshtohej për t’u bërë trashëgimtari i Andrea Pirlos, por theksoi se bëri gabim kur e refuzoi këtë Mesfushori i...