Saturday, June 19, 2021
Home Sport ndërkombëtare

Sport ndërkombëtare

Wenger: Superliga është ide e keqe, do ta prishte dominimin e Premierligës

Ish trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger ka dhënë mendimin personal lidhur me Superligën Evropiane. Superliga Evropiane u formua para dy ditëve dhe deri me tani janë të përfshirë 12 skuadra, mirëpo UEFA dhe FIFA...

​ “Ju kam zhgënjyer”, Pronari i Liverpoolit kërkon falje

Pronari i Liverpoolit, John W Henry, iu ka kërkuar falje përkrahësve të klubit dhe ka marrë përgjegjësi të plotë për përfshirjen e klubit në Superligën e dështuar Evropiane. Liverpooli njoftoi të martën vonë se...

Dy klubet e mëdha angleze në garë për Calhanoglun

Skuadrat nga Premier League, Chelsea dhe Arsenali janë futur në garë për shërbimet e mesfushorit turk Hakan Calhanoglu, i cili do të largohet nga Milani në fund të këtij sezoni. Lajmi është bërë i...

Messi është i pabesueshëm, 12 sezone radhazi me 25 ose më shumë gola

Leo Messi shënoi edhe dy gola të tjerë kundër Getafes dhe arriti kuotën e 25 golave në LaLiga, duke barazuar shifrën me të cilën mbylli sezonin e kaluar, por mund të luajë edhe shtatë ndeshje të tjera...

Shpërthen Klopp: Nuk e meritojmë të kualifikohemi në Champions

Liverpool-Newcastle përfundoi një barazim. Edhe pse kaluan në avantazh që në minutën e tretë falë golit të Salah, djemtë e Jurgen Klopp e pësuan në minutat shtesë, duke lënë dy pikë për garën Champions League.

Zidane: Përjashtimi i Realit nga LK? Jo, Real Madridi to të luajë në Champions...

Zinedine Zidane ka folur para ndeshjes ndaj Chesleat në kuadër të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve. Zinedine Zidane ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes ndaj Chelseat. Zidane theksoi se...

“Hazard s’është lojtar për Realin, te Barça do të ishte bërë më i miri...

Ish-agjenti i futbollistit të Real Madridit, Eden Hazard, ka analizuar situatën e yllit belg në gazetën “La Dernière Heure”. John Bico e përfaqësoi atë deri në vitin 2013, kur po luante sezonin e parë...

City ngrinë PSG-n në ‘Parkun e Princave’

I ka takuar Manchester City fitorja në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve kundër Paris – Saint – Germain, ndeshje kjo e zhvilluar të mërkurën në Francë. Ishte skuadra franceze ajo...

Nets në stilin e kampionit, mposhtin Pacers me rezultat të thellë

Brooklyn Nets ka fituar me rezultat 130-113 ndeshjen ndaj Indiana Pacers. Kevin Durant ishte lojtari më i mirë në fushë, duke shënuar 42 pikë, 10 asistime dhe 3 kërcime. Përkundër ndeshjes...

Shënon futbollisti shqiptar, VAR-i e ndalon Brojën të festojnë dy herë

Armando Broja është duke zhvilluar një paraqitje mjaft pozitive mbrëmjen e sotme. Nga këmbët e sulmuesit shqiptar erdhi në minutën e 27 goli i parë i takimit, ndërsa në të dytën mendoi të dyfishonte...