Saturday, June 19, 2021
Home Sport ndërkombëtare

Sport ndërkombëtare

ZYRTARE: Depay transferohet te Barcelona

Gjiganti spanjoll Barcelona, ka kompletuar transferimin e sulmuesit Memphis Depay. Barcelona ka siguruar shërbimet e sulmuesit Depay. Lajmin për transferimin e Depayt, e kanë bërë të ditur ‘Blaugranët’ përmes një video-prezantimi në llogarinë e tyre në Twitter. 27- vjeçari, transferohet në “Camp...

Spanjë – Poloni, formacionet zyrtare

Gjithçka është gati për ndeshjen e tretë dhe të fundit për ditën e sotme në Kampionatin Evropian. Spanja e pret Poloninë në ndeshjen e xhiros së dytë në grupin E. Spanja hyn në këtë ndeshje pas barazimit të papritur ndaj Suedisë...

Gjermania e zbret me ‘këmbë’ në tokë Portugalinë

Ka përfunduar me gjashtë gola të shënuar spektakli i zhvilluar në stadiumin e Bayernit “Allianz Arena” ndeshja e Euro 2020 ndërmjet Portugalisë dhe Gjermanisë, e vlefshme për Grupin F të këtij kompeticioni. Pas vetëm 15 minutave lojë, Portugalia kaloi në...

VIDEO / Asiston CR7, shënon Jota, Portugalia ngushton epërsinë

Portugalia ka gjetur golin e dytë ndaj Gjermanisë. Ishte dyshja Cristiano Ronaldo – Diogo Jota që bashkëpunuan për të realizuar golin, shkruan GazetaGoli. CR7 asistoi për yllin e Liverpoolit, që lehtësisht e dërgoi topin në rrjetë (67’). Për të parë golin kliko:...

VIDEO / S’ndalet Gjermania, Gosens shënon golin e katërt

Gjermania ka shënuar edhe golin e katërt ndaj Portugalisë. Skuadra e Joachim Low është duke ‘shpartalluar’ Portugalinë me rezultat të thellë  1 – 4, shkruan GazetaGoli. Golin e katërt për Gjermaninë e shënoi mesfushorin Roben Gosens që është duke përformuar në...

Mbyllet pjesa e parë, Gjermania me përmbysje ndaj Portugalisë

Gjermania është duke mposhtur Portugalinë me rezultat të ngushtë 2 – 1. Skuadra e Joachim Low ka dal të përmbys rezultatin nga 0 – 1 në 2 – 1, shkruan GazetaGoli. Fillimisht Cristiano Ronaldo kaloi Portugalinë në epërsi me një gol...

Autogol nga Guerreiro, Gjermani në epërsi ndaj Portugalisë

Gjermania ka kaluar për herë të parë në epërsi ndaj Portugalisë. Pas një sulmi të shpejtë, topin e kthyer nga Joshua Kimmich e dërgoi në portë aksidentalisht mbrojtësi Raphael Guerreiro (39'), shkruan GazetaGoli. Me këtë autogol, Gjermania ia ka dal që...

VIDEO / Ndizet atmosfera, Havertz barazon rezultatin ndaj Portugalisë

Gjermania ka barazuar rezultatin ndaj Portugalisë. Ishte mesfushori Kai Havertz që shënoi për gjermanët, shkruan GazetaGoli. Një aksion i shpejtë u konkretizua nga Havertz, i cili me një goditje dërgoi topin në rrjetën e Patricios. Për të parë golin kliko: KËTU./goli/

Realizon CR7, Portugalia në epërsi

Kombëtarja e Portugalisë ka befasuar Kombëtaren e Gjermanisë. Pavarësisht që gjermanët ishin duke dominuar, portugezët ia dolën që përmes një kundëraksioni të gjejnë golin, shkruan GazetaGoli. Ishte superylli i Portugalisë, Cristiano Ronaldo që ‘theu’ mbrojtjen e Gjermanisë pas një kundëraksioni që...

Francë – Hungari, shpallet futbollisti i ndeshjes

Ndeshja mes Francës dhe Hungarisë ka përfunduar me rezultat 1-1. Kombëtarja e Francës dhe ajo e Hungarisë, kanë ndarë pikët pasi ndeshjes mes tyre përfundoi me rezultat të barabartë 1-1, raporton lajmi.net. Golin për Hungarinë e realizoi Attila Fiola në min...