United pësoi një humbje zhgënjyese 3-2 si ndaj Arsenalit të dielën. Liverpool gjithashtu barazoi pa gola me Chelsea.

Ekspertët e FiveThirtyEight përditësuan së fundmi parashikimet e tyre për sezonin 2022/23: Djajtë e Kuq ende po përpiqen për vendin e tretë dhe Liverpool mund të mbetet pa Ligën e Kampionëve, shkruan abcnews.

Renditja tregon se skuadra e Ten Hag ka dalë nga lufta për titull. Vlen gjithashtu të theksohet se Chelsea do të mbetet pa Champions.