Skuadra e Malishevës ka rritur intensitetin e punës në merkato, pas shkuarjes në përgatitje në Antalia.

Së fundi merret vesh se Faton Celani është transferimi i fundit i ekipit të Malishevës.

Celani së fundmi ishte pjesë e klubit rumun, Poli Timisoara në Ligën e Tretë të Rumanisë, teksa më herët kishte luajtur në Ausburg ll, Neustrelitz, Memmingen.

Ai është 31 vjeçar dhe luan në pozitën e qendër sulmuesit.