Portugali dhe Uruguai do të zhvillojnë sonte ndeshjen e dytë në Grupin H të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Ndeshja mes këtyre dy ekipeve kombëtare do të zhvillohet nga ora 20:00, në stadiumin “Lusail Iconic”.

Portugezët do të hyjnë në këtë ndeshje pas fitore kundër Ganës në ndeshjen e parë, kurse latino-amerikanët pas barazimit me Korenë e Jugut, raporton GE.

Formacionet zyrtare: