Zvicra ka kaluar në epërsi kundër Kamerunit, me rezultat 1-0.

Zviceranët dhe Kameruni po luajnë në kuadër të G në Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Embolo (48’) zhbllokojë ndeshjen pas asistimit të Xherdan Shaqirit.