Pjesa e parë ndërmjet Zvicrës dhe Kamerunit, është mbyllur pa gola.

Zviceranët dhe Kameruni po luajnë në kuadër të G në Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Pjesa e parë mes këtyre dy kombëtareve, nuk ka dhënë lojë të mirë, dhe më raste të pakta nga të dy skuadrat.

Pas pak nis pjesa e dytë.