Sulmet e orkestruara:!

Ketyre diteve jo rastesisht atakohet kryetari Ademi,Lideri i Dardaneve Luli,perzgjedhesi Alain Giresse,dhe futbollistet.

Keto atakime janë me tendenc qe të njollosin kombtaren e Kosoves dhe futbollin Kosovar pa asnje fakt dhe argument,te sulmohet njeri i pare i futbollit është për keqardhje keto sulme nuk i bejn nder futbollit por as juve sepse tash krejt ju ka dal boja edhe femija i djepit po ju lexon mesrreshtat se kush po ju shkrun.

Lideri i tifozave nese ka reagu nuk ka reagu në emer te Dardaneve ka reagu ne emer te vetin personal dhe mendimin personal duhet tja respektomi gjithkujt.

Tash Une po i them dy fjal për ata qe e refuzojn fanellen e kombtares se Kosoves,Jo me i qujt tradhtar por komplet me familje i kisha shpall NONGRDA,dhe ma Ata mos me pas asnje lidhje me shtetin dhe gjakun e te pareve te tyre.

Fanelen e shtetit nuk mundet me vesh gjithkush,por ati qe i ofrohet duhet ta pranoj me nder dhe krenari,për veq uniformes së luftarit(UÇK-es),nuk ka fanell ma te shenjt se sa fanella e shtetit qe e vesh dhe e perfaqson ate shtet.

Merne shembull kombtaren e Kroacis se si luftohet për flanellen e kombtares e jo ta refuzojm dhe ta neperkembim.

Duhet shteti urgjent me dal me nje rregullore apo ligj per te gjith Ata qe e refuzojn shtetin e tyre.

Treneri i kombtares dhe futbollistet:

Krejt po pajtomi qe ka mujt te bej ma mirê ,krejt po pajtomi qe edhe lojtaret kan mujt me dhon ma te miren,por eshte shume e lig me ju gezu rezultateve Jo te mira te kombtares e mi ra në qaf Agim Ademit.

Kjo federat me kete kryetar ka me na dergu në evropian.

Në prag te vizitave te krereve te futbollit botror qe do ja bejn Kosoves,disa mundohen Ti dhejn kahje tjeter kesaj vizite e te orkestrojn te paverteta per ffk dhe kryetarin.

Kritika duhet te kete,por jo kritika dashakeqe dhe të orkestruara.

Deri n’vdekje me ty Kosove edhe n’boten tjeter Une biri yt.