EURO 2020: Formacionet zyrtare të ndeshjes Turqi – Itali

Sonte starton Kampionati Evropian me ndeshjen hapëse mes Turqisë dhe Italisë, nga ora 21:00.

Kombëtarja e Tuqisë dhe Italisë, fillojnë aventurën në “Euro 2020” sonte me ndeshjen mes tyre, nga ora 21:00.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Stadio Olimpico” të Romës.

Turqia dhe Italia, bëjnë pjesë në grupin A së bashku me Uellsin dhe Zvicrën.

Formacioni i Turqisë:

Cakir, Celik, Demiral, Soyuncu, Meras, Yokuslu, Karaman, Tufan, Yazici, Calhanoglu, Yilmaz

Formacioni i Italisë:

Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Berardi, Immobile, Insigne