ZYRTARE: Uruguaji publikon listën e futbollistëve të ftuar për “Copa America”

Uruguaji ka publikuar listën e futbollistëve.

Kombëtarja e Uruguajit, ka publikuar listën prej 26 futbollistëve me të cilët do të garojë në “Kupën e Amerikës”.

“Copa America” fillon më 13 Qershor, Uruguaji është në grup me: Argjentinën, Kilin, Bolivin dhe Paraguajin, transmeton lajmi.

Uruguaji synon trofeun e këtij kompeticioni, me futbollistë me përvojë në radhët e tyre si Suarez, Cavani, Godin etj.